Z jakich materiałów korzystamy podczas montażu wykładzin?

Zajmujemy się montażem wykładzin obiektowych i przemysłowych. W swojej pracy stawiamy na bezkompromisową jakość i tego samego oczekujemy od materiałów budowlanych, z których korzystamy. Zależy nam, by były to preparaty o uniwersalnym zastosowaniu, szybkoschnące i nadające się do wielu podłoży. Postawiliśmy na firmę Murexin, która ma w ofercie m.in. preparaty gruntujące i fugi cementowe najwyższej jakości.

Materiały do montażu wykładzin obiektowych i przemysłowych – grunt

Na solidne zamontowanie wykładzin wpływa wiele czynników, m.in. dobór odpowiedniego preparatu gruntującego. Rekomendujemy jednoskładnikowy produkt firmy Murexin – DX9. To gotowy do użycia preparat zwiększający przyczepność, przeznaczony do gruntowania chłonnych i niechłonnych podłoży w środku obiektu i na zewnątrz. Do jego zalet należy łatwość aplikacji (można nakładać wałkiem lub pędzlem), wysoka wydajność i szerokie zastosowanie (np. jako grunt sczepny).

Mocny i dobry jakościowo grunt działa na bazie specjalnej dyspersji tworzyw sztucznych. Po wyschnięciu tworzy na powierzchni lekko lepką warstwę, która może być pokrywana kolejnymi materiałami. Wykorzystujemy go przed nakładaniem mas szpachlowych i naprawczych oraz wyrównujących na podłoża takie jak: płytki ceramiczne, lastryko, podłoża z pozostałościami kleju, powłoki epoksydowe, podłoża drewniane, metalowe i inne.

Materiały do montażu wykładzin obiektowych i przemysłowych – fugi

Fugi, zwłaszcza w łazienkach czy wilgotnych miejscach, powinny być odporne na rozwój grzybów i pleśni. Taki produkt ma w swojej ofercie firma Murexin. Fugi są elastyczne, wodo- i mrozoodporne, mają dużą odporność na ścieranie, zarysowania, a także zapobiegają absorpcji wody. Występują w 25 modnych kolorach i są łatwe w aplikacji.

Nadają się do wszystkich typów okładzin ceramicznych, do „mokrych” pomieszczeń oraz na balkony lub tarasy. Można je nakładać na ogrzewanie podłogowe. Proszkowe fugi z efektem perlenia z oferty Murexin są przeznaczone do wypełniania spoin o szerokości 0,5 mm do 7 mm pomiędzy płytkami na ścianach i podłogach.

Materiały do montażu wykładzin obiektowych i przemysłowych – kleje

Preparaty mocujące to kolejna grupa materiałów budowlanych, które są wykorzystywane podczas montażu płytek czy wykładzin. Korzystamy między innymi z uniwersalnej dyspersji mocującej WL 720 z firmy Murexin – łatwej w obróbce, oszczędnej w użyciu i pozwalającej na wielokrotne mocowanie wykładzin. Może być ona nakładana za pomocą wałka malarskiego do mocowania płytek dywanowych lub wykładzin tekstylnych oraz z PVC i CV w płytkach, a także na spodach tekstylnych z filcu lub włókniny.

Do wykładzin podłogowych PVC rekomendujemy bezrozpuszczalnikowy i niskoemisyjny klej dyspersyjny D 338, nadający się na ogrzewanie podłogowe oraz odporny na obciążanie kółkami foteli w przestrzeniach biurowych, obiektach użyteczności publicznej, szkołach itp.