Jaka wykładzina do biura się sprawdzi?

Wykładzina do biura powinna się odznaczać trwałością, odpornością na uszkodzenia i łatwością w pielęgnacji. Pracownicy do tej listy dołożą z pewnością kolejny punkt – firmowa wykładzina powinna być estetyczna i dawać komfort oraz przytulność. Na co w takim razie się zdecydować?

Wykładzina dywanowa do biura

Wykładzina dywanowa jest chętnie wybierana do pomieszczeń biurowych. To rozwiązanie mające sporo plusów. Po pierwsze, ociepla pomieszczenie i nadaje wnętrzu domowego charakteru. Po drugie, jest stosunkowo trwała, choć może się nieco odkształcać pod wpływem ciężkich regałów z dokumentami (wszystko zależy oczywiście od jej grubości, splotu i jakości). Po trzecie, to najprostszy sposób, by wytłumić dźwięki w pomieszczeniu – trudno wyobrazić sobie komfortową pracę, kiedy ciągle słyszymy dudnienie kroków czy stukanie obcasów.

Wykładziny dywanowe pięknie prezentują się w stylowych wnętrzach, w gabinetach prezesów czy salach konferencyjnych. Można wybrać je w wariancie antystatycznym, który zapobiegnie gromadzeniu się ładunków w przestrzeniach zastawionych sprzętem elektronicznym.

Jakie są minusy wykładziny dywanowej? Nie jest polecana osobom cierpiącym na alergię. Poza tym w deszczowe dni może się łatwo brudzić, a jak wiadomo – jej czyszczenie wymaga nieco więcej pracy, niż np. usunięcie błota z podłogi laminowanej.

Wykładzina z PCV do biura

Taki rodzaj wykładziny często spotykamy w obiektach o dużym natężeniu ruchu. Świetnie nadaje się do firm, w których ciągle krążą interesanci, bo jest odporna na wycieranie i naprawdę trudno ją zniszczyć. Poza tym trudno się na niej poślizgnąć i nie jest łatwopalna, co również ma znaczenie w przypadku firmowych pomieszczeń.

Mówi się, że wykładzina z PCV nie stworzy tak „domowego” klimatu, jak wykładzina dywanowa, ale współcześnie występuje ona w tylu odmianach, że o estetykę wnętrza naprawdę nie trzeba się martwić. Jest jeszcze jeden plus: będzie łatwiejsza do utrzymania w czystości – często wystarczy ją tylko przetrzeć wilgotną ściereczką i wygląda jak nowa! Taki rodzaj wykładzin również możemy znaleźć w wariancie elektrostatycznym czy o podwyższonej zdolności do tłumienia hałasów.

Wykładzina do biura – jaki kolor?

To oczywiście rzecz gustu i sprawa indywidualna, ale przyjęło się sądzić, że przestrzeń biurowa powinna mieć neutralną i nierozpraszającą kolorystykę. Świetnie zatem sprawdzą się wykładziny w stonowanych kolorach, niezbyt jasne, by nie było widać zabrudzeń. W przypadku wykładzin PCV można wybrać odcienie imitujące naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno.

Odpowiednio dobrana wykładzina powinna przetrwać miesiące intensywnego użytkowania w niezmienionym stanie i budować pozytywną atmosferę w miejscu, w którym spędzamy wiele godzin każdego dnia.